קניון דרורים, בני דרור

קניון דרורים | בני דרור
inner_section10

משקפי קריאה

הקושי שמתלווה לראיה מקרוב בתחילת שנות הארבעים מגיע אלינו ברכות ובהדרגה. בתחילה מטרד קל שגורם לנו להרחיק מעט את הטקסט מהעיניים אחר כך היד נמתחת יותר ויותר הלחץ באזור העיניים גובר, הספרים האהובים נזנחים, יום העבודה מסתיים בעייפות וכאב ראש.
יחד עם זאת, לעיתים עוברים חודשים ארוכים עד אשר "האסימון נופל" ומתקבלת החלטה לפנות לעזרת בעל מקצוע. רופא משפחה, רופא עיניים או אופטומטריסט.
הבעיה ידועה ומוכרת והפתרון אף הוא בדרך כלל קל ופשוט ומצוי תרתי משמע בהישג יד.
בדיקת ראיה מקצועית תבחן את יכולות הראיה של העיניים ואת היכולת שלהן למקד לטווח הקרוב ותוביל במרבית המקרים לפתרון של משקפיים לקריאה מקרוב או משקפיים משולבים למיניהן מולטיפוקל או משרדיות.
משקפי הקריאה הן בעלות מוקד אחד המותאם למרחק הקריאה הנוח והרצוי עבורך ההתאמה מתייחסת לאורך הזרועות ולהרגלי השימוש האינדיבידואליים למי שרגיל לקרוא בעיקר במיטה או לקרוא מסמכים על שולחן וכדומה.

ניתן להזמין את משקפי הקריאה במסגרת מלאה או "חצי מסגרת" שיתרונה בכך שניתן להשקיף מעל המשקפיים לטווחים רחוקים יותר.
כמובן שמשקפי הקריאה קיימים בסגנונות רבים, אופנתיים או שמרנים יותר צבעוניים דקים או מאסיביים יותר.
גם כאן חשוב מאד להקפיד על תיקון נכון של כל עין בנפרד כולל הפרשי מספרים וצילינדרים ועל מרכוז נכון ומדויק.
משקפי קריאה מוכנים הם אביזר טוב לחרום בלבד אבל ממש לא מומלץ לשימוש יומיומי שוטף ובוודאי לא למי שקורא הרבה במהלך היום מכיוון שאלו משקפיים המיוצרים בהיקף עצום ובסטנדרטים נמוכים ומכוילות לממוצע הציבור.
איכות המסגרת ובעיקר העדשות תהייה בד"כ נמוכה מאד. לעיתים מצאנו שוני במספר בין המוצהר על האריזה ובין המצוי במשקפיים ולעיתים גם הבדלים בין עדשה ימנית ושמאלית.
במשקפיים מוכנים אין כל התייחסות למרכוז העדשות, אין כל התייחסות לשוני מספרי בין העיניים ולתיקון צילינדר אם קיים.

התאמת משקפיים

הסיבות להרכבת משקפי ראיה נעוצות בלקות ראיה גדולה או קטנה אשר גורמת בסופו של דבר לראיה מטושטשת ומאומצת שמובילה לחוסר נוחות תפקודי, למאמץ עיניים ולעייפות. יש חשיבות רבה לביצוע בדיקת ראיה מקצועית ואבחון מדוייק של הלקות על מנת להגיע לתיקון אופטימאלי ונח של הראיה.

התאמת עדשות מגע

התאמת עדשות מגע חייבת להתבצע בצורה מקצועית ע"י אופטומטריסט מורשה אשר יבחן את העיניים בצורה יסודית, יבצע תישאול ותיאום ציפיות יסודי עם הלקוח ויתאים עדשות מגע אשר יתאימו לפרמטרים הפרטניים אשר לפניו. לאחר בדיקה ורישום הפרמטרים האישיים יותאמו ללקוח זוג עדשות לנסיון ולאחר שהלקוח ירכיב אותן זמן מה

משקפי שמש

מה לא נאמר ונכתב בנושא משקפי השמש...זהו מוצר אופנתי בולט ומעניין אשר מוסיף אופי וייחודיות לאישיותנו ומאפשר לנו להיראות אופנתיים, אלגנטים, סקסיים שרמנטיים...הכל בהתאם לטעמנו ותשומת הלב שנשקיע בבחירת משקפי השמש החדשים שלנו. נוכל כמובן לבחור בדגם במראה בנאלי וזול שידגיש את חוסר העניין שלנו באופנה או את חוסר הטעם שלנו בבחירה... אולם אפשר גם אחרת.