inner_section10

משקפי ראייה לילדים

משקפי ראייה לילדים מתאימים ובטוחים

באופטיקה קמינסקי שבשרון מציעים מבחר גדול ואיכותי של משקפי ראייה לילדים מגיל של מספר חודשים בודדים ועד גיל שמונה עשרה ומבצעים התאמה מקצועית ונכונה של המסגרות  והעדשות לפנים של הילד, התאמה ששונה מהתאמה לאדם מבוגר ודורשת סבלנות וניסיון. אנחנו עובדים עם כל קופות החולים ויחד עם זאת משתייכים באופן מיוחד לרשת כללית אופטיק ומכבי ממבט ראשון שמעניקות הטבה משמעותית של משקפי ראיה בחינם לילדים המבוטחים בכללית פלטינום ומכבי מגן זהב ומכבי שלי.

בדיקות ראייה אצל ילדים

בדיקת יכולת הראייה של ילדים מבוצעת למעשה כבר לאחר לידה, טרם השחרור מבית החולים, במהלכה נבחן רפלקס ההחזר מהרשתית של התינוק ובמידת הצורך מבצועות בדיקות מעמיקות יותר. אם מתגלה בעיה רפואית בעיניים בשבועות הראשונים לחיי הילד מתבצע לעיתים ניתוח דחוף אשר לא אחת מסייע בפתרונה. בהמשך, חשוב לבצע בדיקת ראיה ליד במהלך השנה הראשונה לחייו על מנת לשלול קיום עין עצלה ובעיות פתולוגיות ובהמשך מומלץ לבדוק שוב בסביבות גיל 3 וגיל 6 על פי הייעוץ בטיפת חלב. הבדיקות חשובות במיוחד אם הורי הילד שמים לב שמתקשה במעקב אחר עצמים, פוזל או מתקשה בראיה בצורה שנראית להם לא תקינה.

במקרים בהם נמצאה לקות ראיה משמעותית אצל הילד העלולה לפגוע בהתפתחות התקינה של מערכת הראיה או במקרים בהם הוא מתקשה לראות ברור לטווחים הנדרשים, מתאימים משקפי ראיה או אפילו מתקנים בעזרת עדשות מגע גם אצל ילדים צעירים מאד.

בחירה נכונה של משקפיים לילדים

התאמת משקפי ראייה לילדים מבוצעת על ידי צוות יועצות מקצועי בפיקוח אופטומטריסט מוסמך ומנוסה בתחום, תוך התייחסות לפרמטרים שונים הכוללים בין היתר:

  • נוחות ובטיחות- חשוב לבחור במסגרת משקפיים עמידה שאינה נשברת בקלות, שהינה גם קלת משקל ונוחה לשימוש. בדרך כלל רצוי לא לחבר למשקפיים שרוך העלול להיתפס או להימשך על ידי ילדים ולסכן את הילד אם כי לעיתים רצוי חיבור החובק את הראש למנוע גלישת המשקפיים.
  • עדשות- בעת בחירת משקפי ראיה לילדים יש להקפיד על איכות העדשה שצריכה להיות עשויה מחומר עמיד שאינו נוטה להישבר בקלות. בנוסף חשוב להקפיד על מרכוז נכון של העדשות לפי מדידת המרחק בין העיניים של הילד וכמו כן חשוב להקפיד על תכנון נכון בעת הזמנת העדשות לחיסכון בעובי ובמשקל על הפנים של הילד.
  • גודל עדשות- עדשות ראיה לילדים נדרשות לכסות את כל שטח העין עד הגבות, אחרת יתקבל מענה חלקי לשטחי ראייה, בייחוד מכיוון שידוע לנו שהילד מביט למעלה חלק ניכר מהזמן.
  • התאמת מסגרת- יש לוודא כי מוטות המשקפיים באמת מתאימים למידות ראש הילד. כמו כן, כאשר הילד מחייך יש לבדוק שהמסגרת לא נצמדת לפנים וללחיים ולא מפריעה לילד.
  • החלקת משקפיים- בדרך כלל ההעדפה תהיה למשקפים בעלי צורה יותר מעוגלת מאשר ריבועית, המאפשרת להמשיך להביט דרכם גם אם הם מחליקים מעט מהאף. כמו כן, למניעת החלקת משקפיים יש להעדיף משקפיים שמחוזקות מאחורי האוזניים עם סופיות מעוגלות וקפיציות, או על ידי שימוש במעצורי סיליקון. 
  • אפונים- לנוחות מרבית והתפתחות תקינה של האף, משקפי ראיה לילדים נדרשים בגשר המכונה אפון, שיכול להיות מסיליקון או אורטופדי. לעיתים קרובות זה הפתרון למניעת החלקה של המשקפיים ולמנח טוב יותר על האף הקטן של הילד.

 

הזמנת משקפי ראייה לילדים

להזמנת משקפי ראייה לילדים בטוחות ונוחות עם התאמה אישית מלאה ולמידע נוסף וייעוץ מקצועי בנושא, הגיעו לחנות שלנו בקניון דרורים, בני דרור, או צרו קשר עם אופטיקה קמינסקי בטלפון 09-7964465 או במייל ofer@eye2eye.co.il.

דילוג לתוכן